LTJS PRANEŠIMAS SPAUDAI:

Jau  tapo tradicija, kai tautiškumui ir patriotizmui neabejingi žmonės Kovo 11-ąją švenčia tūkstantinėmis eitynėmis Vilniuje. Į eitynes kasmet susirenka vis daugiau ir įvairesnių žmonių. Jose kasmet žygiuoja tautiško jaunimo organizacijos, Nepriklausomybės akto signatarai, Seimo nariai, politiniai kaliniai, tremtiniai, studentai, moksleiviai ir visi tie, kurie nėra abejingi Tautos nepriklausomybei ir suverenitetui.

Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga ir Lietuvių tautinis centras laiku pateikė visus dokumentus su prašymu organizuoti tradicines eitynes, oficialaus, raštiško atsakymo mes dar nesame gavę, tačiau žodiniai kai kurių savivaldybės tarnautojų pareiškimai ir pasiūlymai verčia sunerimti. Tradicinėms patriotinėms eitynėms buvo pasiūlyta kita, visai netinkama patriotiniam renginiui vieta ir arogantiškai pareikšta, kad Gedimino prospektas visai dienai rezervuotas valstybiniams renginiams.

Mes, užbėgdami už akių galimoms interpretacijoms, skelbiame, kad nežiūrint kokie bus Vilniaus miesto savivaldybės valdininkų veiksmai, siekiant sutrukdyti tradicinį renginį, Nepriklausomybės ir tautiškumo vertybėms ištikimi žmonės Kovo 11-ąją žygiuos Gedimino prospektu. Konkrečią valandą mes esame pasiruošę derinti su savivaldybe, bet dienos ir vietos – ne.

Jei renginio organizavimo suderinti su Vilniaus miesto savivaldybe civilizuotai neišeis, mūsų organizacijos nusiima bet kokią atsakomybę dėl nesuderinto renginio pasekmių. Visa atsakomybė dėl galimų nesklandumų ar provokacijų tuomet tektų Vilniaus miesto savivaldybei ir jos atstovei, Lenkų rinkimų akcijos politinei aktyvistei Editai Tamošiūnaitei.

Dar sykį norėtume apeliuoti į sveiką protą ir taikių susirinkimų ir susibūrimų laisvę, įtvirtintą Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir laukiame raštiško leidimo tradicinėms eitynės tradicinėje vietoje.

Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos pirmininkas Julius Panka

Taip pat skelbiame mus palaikantį LR Seimo narių pareiškimą:

Lietuvos Respublikos Seimo nariu pareiskimas su parasais

(Visited 101 times, 1 visits today)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *