Kiekvienas mokytojas privalo būti Tautininkas, bet ne kiekvienas tautininkas gali būti Mokytojas…

geleMokytojas – tai žmogus, kuris mus mokė rašyti pirmąją raidę, pažinti gamtos paslaptis, rasti ryšį su protėvių kultūra ir istorija. Mokytojas išmokė mus skaičiuoti, skaityti ir rašyti. Jis buvo šalia mūsų, kai mums buvo sunku, juokėsi su mumis iš pavykusių išdaigų, dalinosi su mumis savo ne tik žiniomis, bet ir įgūdžiais, bei išmintimi.

Mokytojas – tai ne profesija, tai pašaukimas. Mokytojas – tai istorijos kūrėjas, Jis prieš tūkstantį metų mokė uždegti ugnį, gerbti ąžuolynų rimtį, nukalti kalaviją savo Šeimai ir Tautai apginti. Mokytojas – tai mūsų ryšys su protėvių kultūra, pasaulio žiniomis, tai tėvų pagalbininkas formuojant mumyse žmogų ir lietuvį. Mokytojas, jei jis sąžiningai atlieka savo pareigas, nežiūrint visuomeninės ir politinės priklausomybės jau yra Tautininkas, jis didesnis Tautininkas už paviršinius politinius tautininkus, nes Jis dirbdamas kuria ir formuoja Tautą betarpiškai, iš esmės…

Šiandien mokytojas nėra pakankamai vertinamas valdžios ir visuomenės, jo socialinis gerbūvis ir padėtis visuomenėje yra labai priklausoma nuo politikų, nuo tų, kurie yra valdžioje.

Tautininkai sako: Šeima – Tautos pagrindas, o mokykla tai pagrindinė šeimos pagalbininkė formuojant jauną asmenybę, jaunąjį Lietuvos patriotą. Todėl mokytojas, būdamas patriotų kalvis, turi būti gerbiamas visuomenėje, turi turėti autoritetą, galimybę kasdien tobulinti savo kvalifikaciją, pilnaverčiai pailsėti ir nesirūpinti kaip savo šeimoje sudurti galą su galu.

Mokytojo alga privalo būti surišta su vidutiniu atlyginimu valstybėje ir turi ženkliai jį lenkti.

Tik tada mes galėsime būti ramūs, kad mokykla bus šeimos pareigų tęsėja, kad mokytojas bus ekspertas ir menininkas, o ne mėgėjas ir amatininkas.

Sveikinu su profesine švente visus Lietuvos mokytojus, auklėtojus ir visus švietimo sistemos darbuotojus ir įsipareigoju kovoti už Jūsų gerbūvį, dėkodamas už Jūsų pasiaukojamą darbą.

 

Tautininkų sąjungos vicepirmininkas,

Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos pirmininkas

Julius Panka

(Visited 116 times, 1 visits today)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *