Mintys penktosios dienos rytą: apie protestus, kiaušinius ir milicininkus su policijos uniforma

Vakar vėl bendravau su rinkėjais, dieną atėjo padėti šaunūs žmonės, kurie atkreipinėjo praeivių dėmesį, dalino jiems agitacinę medžiagą, kiti nešiojo lankstinukus, vienu žodžiu, darbas virte virė.

Nuo pat ryto linksmino vienas pinigingas konkurentas, surengęs spektaklį visai šalia mano būdelės. Gaila, jis nesiteikė papildyti mane aplankiusių konkurentų sąrašo, matyt tokie kaip aš jam ir jo bosui per prasti. Nekomentuosiu daugiau nieko, nes jį palaiko dalis mano gerbiamų, labai šaunių žmonių, prieš jį asmeniškai neturiu nieko blogo, išskyrus tai, kad jį suklaidino vilkas avelės kailyje. Galėčiau dar daug įdomių pastebėjimų parašyti iš to rytmetinio šou, tačiau nesinori pyktis, nes bent jau oficialiai skelbiamos, mūsų idėjos sutampa, galimai vienas kitą palaikytume antrajame rinkimų ture.

Vakare teko porai valandų apleisti savo namelį ant ratų, nes negalėjau likti abejingas eiliniam „europiečių tolerastų“ (šiuolaikinių kryžiuočių) išpuoliui prieš mūsų Tautos tradicijas. Net atmetus religinius dalykus, kurie be abejo yra labai svarbūs, teatras neturi būti vieta išmatoms mėtyti į kieno nors atvaizdą. Maloniai nustebino protestuotojų gausa, jų tikrai buvo keletas šimtų, viena mano konkurentė pradžioje užėmus karingą poziciją dėl spektaklio į protesto akciją neatvyko, matyt rado svarbesnios veiklos lietingą šeštadienio vakarą, kitas konkurentas, kuris kartais labai  nevykusiai veda Seimo posėdžius, išdidžiai brovėsi pro žmones pažiūrėti išmatų šou. Prajuokino klounas Vinokuras, kuris įėjęs į aptvertą, laikinai tvartu tapusį teatrą greičiausiai suprato, kad šiandien jo į sceną nieks neleis, išėjo į aikštelę už durų ir staipėsi prieš susirinkusius protestuotojus. Tačiau protestuotojams ne klounas rūpėjo, taigi, nesulaukęs jokios reakcijos, jis nukiūtino teatran, pabrukęs uodegą.

Tarp protestuotojų sutikau daug garbingų žmonių, tarp kurių buvo, kunigų, vienuolių, visuomeninių ir politinių organizacijų aktyvistų. Pabendravome su tautininku Mariumi Kundrotu, „Jaunosios Lietuvos“ atstovais Stanislovu ir Stasiu Buškevičiais, Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos pirmininku Tomu Šalkausku, Vilniaus Sąjūdžio Tarybos pirmininku Leonu Kerosieriumi, filosofu Nerijumi Šlepečiu, teisininku ir kovotoju už tiesą Nerijumi Ulčinu. Ypač malonu buvo paspausti ranką vienam iš tvirčiausios dvasios lietuvių, nenusilenkusiu okupantams disidentui, kunigui Robertui Grigui. Šio žmogaus knygą apie jo didvyrišką poelgį – atsisakymą duoti priesaiką sovietinėje kariuomenėje, perskaičiau dar vaikystėje. Ta knyga padėjo susiformuoti mano bekompromisinėms pažiūroms.

Ištiškę kiaušiniai ir „policininkai“ prie tvartu tapusius Nacionalinio Dramos teatro

Taigi, pabendravęs su žmonėmis, išsitraukiau iš kišenės porą kiaušinių ir sviedžiau juos į aptvertą teritoriją, tuo parodydamas ką manau apie tokius spektaklius, jų autorius, režisierius ir aktorius. Policininkai sujudo, tačiau naudoti smurto prieš taikų protestuotoją nedrįso. Vėliau vienas veikėjas su Lietuvos policininko uniforma ir sovietinio milicininko dvasia priėjo prie manęs ir pagrąsino, kad jei mesiu dar kiaušinių, „važiuosiu su jais į vietą, kur nebus pašalinių akių“, kai pasakiau, kad nebijau, jis iškošė pro dantis „saugok save…“

Atlikęs pilietinę pareigą, grįžau į savo namelį ant ratų ir tęsiau bendravimą su Tauta…

(Visited 103 times, 1 visits today)

10 komentarų

 1. o jei tūlas LR pilietis norės parodyti ką galvoja apie jūsų programą ir šiaip apie jūsų asmenį ir apmėtys jūsų būdelę kiaušiniais, kaip tuomet reaguosit? 🙂

 2. O kur tas namelis ant ratų? Norėčiau būti taikus protestuotojas bei kiaušinių pagalbą parodyti, ką galvoju apie į Lietuvos politiką besiveržiančius marginalus.

  • Ponas Raimi, į politiką besiveržiančių marginalų namelių neregistruoju, bet jei sužinosite, kur jis stovi, būtinai informuokite ir mane. Eisime kartu ir ranka rankon mėtysime kiaušinius į besiveržiančius marginalus… 🙂

 3. Dabar tenka greitu laiku laukti ,,spektaklio“,kur būtų meniškai išmatomis apmėtyta motina su kūdikiu ant rankų.Laisvę demoralizacijai,tai juk modernu.

 4. Na bet tai kai jūs cirkininkai. Ar suvokiate, kad tai buvo purvasklaidos antis ir protestavote prieš nieką? Niekas jokių išmatų į niekeno veidą nemėtė. Ar dabar atsiprašysite už kiaušinius?

  • Ponas Mykolai, aš apskritai nusiteikęs prieš teatro nusivažiavimą iki šūdo ir Kristaus sumaišymą teatre. Už ką atsiprašyti? Kiaušinių ar pomidorų mėtymas į neįtikusį spektaklį yra senas kaip pats teatras paprotys. Tuo labiau, kad juos mečiau ant grindinio ir į nieką nepataikiau ir nesitaikiau 🙂

   • Kalbu apie tai, kad be atvangos buvo juodinamas spektaklis, režisierius ir pats festivalis. Juodinimui pagrindas – išmatomis drabstomas Jėzaus veidas. Galų gale pasirodė, kad išmatomis ten niekas niekada nedrabstė. Kas atsiprašys režisieriaus ir festivalio organizatorių?

 5. Gerbiamas Juliau, perskaičiau Jūsų mintis. Vis dar negaliu patikėti, kad tokia reklaminė kampanija priklauso žmogui, pretenduojančiam tapti Seimo nariu. SEIMO NARIU! Prašau, atšaukite savo kandidatūrą. Dėl tokių žmonių kaip Jūs, Neringa Venckienė ir Antanas Nedzinskas aš šiemet eisiu balsuoti, nors niekuomet to nedariau. Labai nuoširdžiai tikiuosi, kad joks užsienio tinklapis dar kartą nepamatys Jūsų reklamų, nes mūsų, kaip Lietuvos ir lietuvių, įvaizdis vėl stipriai nukentės.

  Dėl aukščiau pavartoto skambaus žodžio ‘marginalas’ – tikrai tikiu, jog nesate toks, tačiau visiems matoma, kad taip elgiatės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *