Vilniaus miesto savivaldybė veja patriotinį jaunimą iš Gedimino prospekto

Vos prieš savaitę davus preliminarų leidimą kasmetinėms tradicinėms Kovo 11 patriotų eitynėms, šiandiena, gruodžio 12 d. Vilniaus miesto savivaldybė vėl pasikvietė renginio organizatorius ir pareiškė, kad 2013 kovo 11 dieną Gedimino prospekte visą dieną bus rengiami valstybinės reikšmės renginiai ir patriotinėms organizacijoms jame vietos nebus. Pasiteiravus kokie tai bus renginiai, kas ir kuriuo tiksliai laiku juos organizuoja, savivaldybės biurokratė atsakyti nesiteikė.

Savivaldybė pasiūlė eitynių dalyviams žygiuoti liūdnai pagarsėjusia Upės gatve (kur prieš keletą metų aptverti ir atskirti nuo visuomenės žygiavo homoseksualizmo propaguotojai). Organizatoriai nedviprasmiškai atsakė, kad patriotai nėra gyvulių banda ir žygiuos pagrindiniu miesto prospetu, o ne aptvaruose, šalutinėse gatvėse.

Organizatoriai yra nusiteikę eiti į kompromisus dėl renginio laiko, tačiau vietą yra tradicinė ir ji neturėtų keistis.

Mes tikime, kad Vilniaus miesto savivaldybė priims išmintingą sprendimą ir ras laisvą valandą per kurią patriotai galėtų žygiuoti pagrindine Vilniaus gatve.

Lietuva – lietuviams, lietuviai – Lietuvai!

 

Foto iš www.patriotai.lt

(Visited 100 times, 1 visits today)

13 komentarų

  1. Nu va, bus kaip leist laimėt visokim socialistams, kai reikia atkeršyt konservams. dabar žinosit, ką iš tiesų reiškia persekiojimas, o ne tik bambėjimas delfi portale 🙂 Anie tik bambėdavo, o šiti ir veiksmų imasi. Šiemet liepą vėl žygiuos gėjai, o jūs pagaliau gal išmoksite, kad reikia ne skaldyti, o vienyti dešiniuosius.

  2. Na, belieka visus sveiko proto ir tikrus, o ne pakazūchinius patriotus pasveikinti su išmintingu sprendimu. Kad ir besistengtumėt piarintis ir gerinti savo nekokį įvaizdį, kritiško mąstymo piliečiai visvien sugebės atskirti grūdus nuo pelų. Kuo ankščiau bus užkirstas kelias šitam neapykantą sėjančios grupės siautėjimui, tuo mažiau galimybių, kad turėsim tokią situaciją, kaip kad yra Rusijoje. Ir pabaigai palinkėjimas – ne žygiavimais reikia Tėvynę gerbti, daug ir darbščiai dirbti. Sėkmės.

  3. Gerbiamas Juliau ir patriotiškas jaunime,
    Manau, kad paaiškinimą, kodėl nenorima jaunimo eitynių Gedimino prospektu, rasime iki galo perskaitę jūsų pranešimą. Nors esu tautosakininkė, tyrinėju tautiškumo apraiškas, man neskamba šūkis „Lietuva – lietuviams“. Nepatiktų ir kiti variantai, jei būtų išskiriama kokia nors žmonių grupė: Lietuva – jaunimui, senimui, aukštaičiams, žemaičiams, žaliesiems, kairiesiems… Netgi nepritarčiau šūkiui „Lietuva – moksliukams“, nors ir esu mokslininkė, nes mūsų valstybė priklauso visiems joje gyvenantiems žmonėms. Mano megztinyje įmegzti baltiški ornamentai, ausyse – gintariniai auskarai, galvoje – liaudies dainų posmai, bet aš labai prašau: nukiškit kur nors, uždažykit ar perrašykit tą nelemtą šūkį.
    Kodėl gi negalima žygiuoti, iškėlus pirmąją himno eilutę „Lietuva – tėvynė mūsų“? Ji daug geriau tiktų daugiataučiame Vilniuje. Literatūros mokslininkai mano, kad Vincas Kudirka perkūrė Adomo Mickevičiaus eilutę „Lietuva, tėvyne mano“. Pakeitęs mano į mūsų, pavertė ją daug labiau tinkama himnui, vienijančia. Jei bajoras Mickevičius rašė apie savo lietuvišką kilmę, gimtinę, tai išsimokslinęs valstietis Kudirka jau rašė apie visų mūsų kuriamą valstybę (kaip matome, iš valstiečių kilusiam himno kūrėjui netrūko pilietiškumo ir valstybės suvokimo). Manau, kad jo netrūksta ir šių dienų patriotiškam jaunimui, tad imkitės kūrybos. Žirmūnuose kažkas ant sienos užrašė: „Mano tėvynė – visas pasaulis“, o kitas anoniminis rašytojas pataisė: „Mano tėvynėje – visas pasaulis“, taip atrasdamas kitą požiūrį, išreikšdamas patriotiškesnę nuomonę. Jei atsikratytumėte stereotipų, tikrai būtų džiugu matyti patriotišką jaunimą, su vėliavomis ir šūkiais žygiuojantį kovo 11-ją.

  4. Gal savivaldybės valdininkai nevytų eisenos į nuošalią gatvę, jei jiems surašytumėt numatomus šūkius? Tik nerašytumėt nieko nesakančių: :’Lietuva – lietuviams“, „Menas – menui“, „Bankai – bankams“, „Niekas – niekam“, bet prirašytumėt prasmingų ir nuoširdžių: „Lietuvi, neskurdink lietuvio“, „Gerbk savo tautą ir kalbą“ kalbą“, „Neemigruok, siek tikslo čia“, „Lietuvoj ir žolė žalesnė“, „Lietuva – motina, neieškok pamotės“, „Būk lietuvių tautos medžio šakelė’, „Nekirsk tautos medžio šaknų“ ir pan.
    Dar norėčiau paprašyti patriotiško jaunimo padėti nustelbti piktavalių žmonių paskleistą prasimanymą, susijusį su sausio 13-ja, esą „savi šaudė į savus“. Tas prasimanymas plinta kaip blogas gandas, tačiau taip nebuvo. „Savi gynė savus ir apgynė nepriklausomybę“ – taip turėtume sakyti, tokią žinią skleisti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *